Kraj ten na drodze do przejęcia od Francji tytułu drugiego najczęściej odwiedzanego w Europie

Kraj ten na drodze do przejęcia od Francji tytułu drugiego najczęściej odwiedzanego w Europie
Autor Aleks Mazur
Aleks Mazur20.11.2023 | 6 min.

Kraj ten zmierza ku przejęciu miana drugiego najczęściej odwiedzanego kraju w Europie od Francji. W ostatnich latach odnotowano tam znaczny wzrost liczby turystów, a infrastruktura turystyczna stale się rozwija. Kraj ten może stać się jedną z najważniejszych europejskich destynacji turystycznych.

Kluczowe wnioski:
  • Liczba turystów w tym kraju stale rośnie, co może przełożyć się na przejecie drugiego miejsca od Francji.
  • Kraj ten inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej, aby sprostać rosnącej liczbie odwiedzających.
  • Ma on szansę stać się jedną z głównych destynacji turystycznych w Europie.
  • Turystyka może stać się kluczową gałęzią gospodarki tego kraju.
  • Wzrost ruchu turystycznego może przynieść zarówno korzyści, jak i wyzwania dla tego kraju.

Wzrost liczby turystów w Europie – walka o drugie miejsce

Europa odnotowuje w 2023 roku rekordowy wzrost liczby turystów, wracając do poziomów sprzed pandemii. Według raportu WTM Global Travel Report liczba przyjazdów turystów z zagranicy osiągnie w tym roku 428 milionów, co oznacza spadek jedynie o 3% w porównaniu z 2019 rokiem. Szacuje się także, że wartość turystyki przyjazdowej będzie aż o 19% wyższa niż przed pandemią.

Wśród europejskich krajów największe wzrosty odnotowują Francja i Hiszpania, odpowiednio o 33% i 31% w porównaniu z 2019 rokiem. Jednak to Turcja bije rekordy, notując aż 73% wzrost liczby turystów zagranicznych.

Dzięki temu Turcja może wkrótce przejąć od Francji tytuł drugiego najczęściej odwiedzanego kraju w Europie. Prognozy na 2024 rok wskazują, że to właśnie ten kraj będzie pretendować do tego miana.

Gwałtowny wzrost liczby turystów w Turcji

Liczba turystów odwiedzających Turcję w 2023 roku ma wzrosnąć aż o 73% w porównaniu z rokiem 2019. Dla porównania, Hiszpania i Francja notują wzrosty rzędu odpowiednio 31% i 33%.

Tak znaczący przyrost liczby gości sprawia, że Turcja ma realne szanse na odebranie Francji tytułu drugiego najczęściej odwiedzanego kraju w Europie. Prognozy wskazują, że nastąpi to już w 2024 roku.

Wyniki te pokazują, że to właśnie Turcja będzie głównym kandydatem do przejęcia pozycji lidera od Francji i awansu na drugie miejsce w Europie pod względem ruchu turystycznego.

Czynniki wpływające na popularność Turcji

Na rosnącą popularność Turcji jako kierunku turystycznego ma wpływ kilka kluczowych czynników.

Po pierwsze, osłabienie tureckiej liry sprawiło, że wakacje w Turcji stały się znacznie tańsze dla wielu podróżnych. Kraj ten stał się bardziej przystępną cenowo alternatywą dla Włoch czy Francji.

Po drugie, Turcja oferuje piękne wybrzeże Morza Śródziemnego i Czarnego z krystalicznie czystą wodą i luksusowymi kurortami. To magnes dla wielu urlopowiczów.

Ponadto Turcja słynie ze swoich atrakcji kulturowych – Stambułu z jego osmańską architekturą, starożytnej Efezu czy kapadocyjskich pejzaży. To również przyciąga rzesze turystów.

Czytaj więcej: Francja przedstawia ustawę z 2022 r. ograniczającą zakłócenia kontroli ruchu lotniczego dla polskich lotników

Atak Turcji na drugie miejsce w Europie

Wszystko wskazuje na to, że w 2024 roku to właśnie Turcja odejmie Francji tytuł drugiego najczęściej odwiedzanego kraju w Europie. Jak wynika z prognoz, wzrost liczby turystów ma się tam utrzymać.

Turcja celuje w ten tytuł, rozwijając swoją infrastrukturę turystyczną i promując się jako atrakcyjny, a jednocześnie przystępny cenowo kierunek. Jej waluty nadal pozostaje stosunkowo słaba, co zachęca turystów.

Wszystkie czynniki wskazują, że to właśnie Turcja w 2024 roku zostanie nowym wiceliderem pod względem popularności wśród turystów w Europie, zdetronizowawszy Francję.

Prognoza na 2024 rok

Kraj ten na drodze do przejęcia od Francji tytułu drugiego najczęściej odwiedzanego w Europie

Według prognoz WTM Global Travel Report w 2024 roku największy wzrost liczby turystów odnotują Hiszpania, Francja i Turcja – odpowiednio o 74%, 80% i 72% w porównaniu z 2019 rokiem.

Oznacza to, że to właśnie Turcja będzie głównym kandydatem do przejęcia drugiego miejsca od Francji i zostanie nowym wiceliderem pod względem popularności wśród turystów w Europie.

Turcja celuje w ten tytuł, rozwijając swoją infrastrukturę turystyczną i oferując atrakcyjne ceny. Wszystko wskazuje na to, że w 2024 roku to właśnie ona zdetronizuje Francję.

Dlaczego Turcja będzie najbardziej oblegana?

Wiele wskazuje na to, że to Turcja będzie nowym, drugim obok Francji najczęściej odwiedzanym krajem w Europie w 2024 roku. Co sprawia, że to właśnie ten kierunek będzie tak popularny?

Przede wszystkim Turcja oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Dzięki słabej lirze stała się znacznie tańsza dla europejskich turystów. Ma też bardzo zróżnicowaną ofertę – piękne plaże, ciekawe miasta, niezwykłe krajobrazy.

Ponadto Turcja stale inwestuje w poprawę infrastruktury turystycznej i jej promocję za granicą. Wszystko to sprawia, że to właśnie ona będzie najgorętszym kierunkiem wakacyjnym w 2024 roku i zdetronizuje Francję.

Podsumowanie

Reasumując, Turcja odnotowuje ogromny wzrost liczby turystów i ma duże szanse przejąć od Francji tytuł drugiego najczęściej odwiedzanego kraju w Europie już w 2024 roku. Sprzyja jej atrakcyjna oferta, dobra infrastruktura i przystępne ceny. Wszystko wskazuje na to, że to ona będzie nowym turystycznym wiceliderem Starego Kontynentu.

Podsumowanie

Drogi Czytelniku, w niniejszym artykule przyjrzeliśmy się zjawisku rosnącej popularności Turcji jako kierunku turystycznego. Jak się okazuje, ten kraj notuje ogromny wzrost liczby odwiedzających go turystów. W 2023 roku ma ich być aż o 73% więcej niż przed pandemią w 2019 roku!

Dzięki temu Turcja celuje w tytuł drugiego najczęściej odwiedzanego kraju w Europie, który obecnie należy do Francji. Prognozy wskazują, że już w 2024 roku to właśnie Turcja może przejąć tę pozycję i zdetronizować Francję. Na pewno będzie warto obserwować, jak rozwinie się ta turystyczna rywalizacja.

Co sprawia, że Turcja staje się tak popularna? Przede wszystkim oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Ma też urozmaiconą ofertę - plaże, miasta, niezwykłe krajobrazy. Inwestuje też w poprawę infrastruktury. To sprawia, że wielu turystów wybiera ten kierunek na urlop.

Podsumowując, Turcja ma duże szanse, by już niedługo awansować na pozycję wicelidera pod względem popularności wśród turystów w Europie. Z pewnością warto ją wziąć pod uwagę, planując przyszłoroczne wakacje!

5 Podobnych Artykułów:

  1. Niezapomniane atrakcje Lublina - co warto zobaczyć i zwiedzić | Przewodnik
  2. Dlaczego europejskie samoloty są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek
  3. Standard rozmiarów bagażu: Bruksela wzywa linie lotnicze do porozumienia
  4. Nafplio - magiczne miasteczko i warta odwiedzin stolica pierwszego greckiego królestwa
  5. Nowy system wjazdowy i wyjazdowy Unii Europejskiej - poznaj kulisy
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Aleks Mazur
Aleks Mazur

Jestem doświadczonym dziennikarzem podróżniczym specjalizującym się w turystyce miejskiej. Dzielę się wskazówkami, jak najlepiej zaplanować pobyt w europejskich stolicach i skorzystać z najważniejszych atrakcji. Cenię praktyczne informacje przekazane prostym językiem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły