Lotnisko Bergamo - Jak dojechać z Mediolanu? Najlepsze połączenia i rozkład jazdy | Przewodnik

Lotnisko Bergamo - Jak dojechać z Mediolanu? Najlepsze połączenia i rozkład jazdy | Przewodnik
Autor Piotr Cieślak
Piotr Cieślak26.10.2023 | 6 min.

Lotnisko Bergamo - Mediolan to popularne połączenie dla podróżujących do Włoch. Wielu turystów wybiera tanie linie lotnicze, które latają na bergamo, a następnie udaje się do Mediolanu. Jednak jak najtaniej i najwygodniej dostać się z lotniska Bergamo do centrum Mediolanu? W tym poradniku znajdziesz praktyczne informacje na temat opcji transportu, rozkładów jazdy i cenników biletów. Przedstawię najlepsze sposoby na dojazd autobusem, pociągiem, taksówką czy metrem. Podpowiem jak kupić bilety i zaplanować podróż tak, aby dotrzeć na miejsce szybko i bez stresu.

Kluczowe wnioski:
 • Autobus jest najtańszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu z Bergamo do Mediolanu.
 • Koleją można dojechać z lotniska do głównego dworca kolejowego Mediolanu w około 1 godzinę.
 • Taksówka jest droższa, ale pozwala zaoszczędzić czas - jedzie bezpośrednio pod wskazany adres.
 • Metrem można dotrzeć z Bergamo do centrum Mediolanu, ale wymaga to przesiadek.
 • Bilety na transfer najlepiej kupić online, na stronach przewoźników lub w aplikacjach.

Jak dojechać z lotniska Bergamo do Mediolanu?

Lotnisko Bergamo-Orio al Serio jest jednym z głównych portów lotniczych obsługujących Mediolan. Znajduje się około 50 km na północny wschód od centrum tego włoskiego miasta. Wielu podróżnych przylatuje na to lotnisko ze względu na tanie połączenia oferowane przez linie Ryanair i Wizz Air. Po wylądowaniu w Bergamo, konieczne jest dotarcie do samego Mediolanu - poniżej przedstawiam najlepsze opcje transportu.

Bez wątpienia najwygodniejszym i zarazem najtańszym sposobem jest autobus. Kursy odjeżdżają co około 30 minut przez cały dzień z przystanku tuż przy terminalu lotniska Bergamo. Podróż do centrum Mediolanu (przystanek Lotnisko Centrale) trwa około godziny. Bilety można kupić w kasie lub automacie biletowym na lotnisku, ale taniej wyszukać ofertę przewoźników online - polecam strony OrioShuttle i Terravision.

Rozkład jazdy autobusów Bergamo-Mediolan

Autobusy jeżdżą codziennie, rano pierwszy kurs jest około godziny 4:00 z Bergamo, a ostatni o 1:00 w nocy. Dokładny rozkład jazdy znajdziecie na stronach operatorów. Pamiętajcie, aby sprawdzić godziny odjazdów zwłaszcza jeśli lądujecie w Bergamo nocą lub bardzo wcześnie rano.

Podróż powrotną również warto zaplanować wcześniej - autobusy z Mediolanu na lotnisko Bergamo odjeżdżają m.in. z centralnego przystanku Lotnisko Centrale. Tak więc rozkład jazdy autobusów Bergamo-Mediolan to najlepszy i najtańszy sposób na dojazd w obie strony.

Pociągi z lotniska Bergamo do centrum Mediolanu

Alternatywą dla autobusu jest pociąg. Kursuje on na trasie między lotniskiem Bergamo a głównym dworcem kolejowym Mediolanu - Milano Centrale. Podróż zajmuje około 50 minut. Pociągi odjeżdżają mniej więcej co godzinę od rana do wieczora, ale uwaga - stacja kolejowa znajduje się trochę dalej od terminala lotniska. Konieczny jest dojazd autobusem na dworzec Bergamo AV/Stadio (ok. 10 minut).

Bilety kolejowe Bergamo-Mediolan kupicie na dworcu lub online na stronie Trenitalia. Jest to wygodna, ale nieco droższa opcja niż autobus. Zaletą jest bezpośredni dojazd do centrum Mediolanu bez przesiadek.

Czytaj więcej: Zwiedzanie Mediolanu | Niezbędnik turysty 2023

Taxi z Bergamo do Mediolanu - cennik i rezerwacja

Osoby, które cenią wygodę i komfort mogą skorzystać z taksówki z lotniska Bergamo do Mediolanu. Jest to oczywiście najszybszy, ale i najdroższy sposób na pokonanie trasy do miasta. Standardowy koszt przejazdu taksówką to około 100-120 euro w jedną stronę.

Można złapać taxi na postoju przed terminalem po przylocie do Bergamo. Warto jednak wcześniej zarezerwować taksówkę przez internet, np. na stronach WelcomePickups czy HolidayTaxis aby mieć pewność dostępności i uzgodnić cenę.

Rezerwacja taxi online pozwala uniknąć stania w kolejce i niepotrzebnych kosztów związanych z nieuczciwymi taksówkarzami.

Dojazd metrem z lotniska Bergamo do Mediolanu

Lotnisko Bergamo - Jak dojechać z Mediolanu? Najlepsze połączenia i rozkład jazdy | Przewodnik

Kolejną opcją transportu z Bergamo do Mediolanu jest metro, jednak wymaga to kilku przesiadek i nie jest tak wygodne jak autobus czy pociąg. Przede wszystkim trzeba dojechać autobusem z lotniska na dworzec kolejowy Bergamo AV/Stadio, następnie pociągiem do stacji metra Lotnisko Linate.

Stamtąd metrem (linia M4) można dojechać do centrum Mediolanu. Cała podróż może zająć nawet ponad 2 godziny. Bilety kupujecie osobno na każdy środek transportu - autobus, pociąg, metro. Tak więc jest to skomplikowana opcja i lepiej wybrać autobus lub pociąg z Bergamo.

Jak kupić bilety na transfer z Bergamo do Mediolanu?

Podsumowując, najlepszymi opcjami transportu z lotniska Bergamo do Mediolanu są autobus i pociąg. Bilety można kupić na miejscu, ale oszczędzicie, rezerwując online z wyprzedzeniem:

 • Bilety autobusowe Bergamo - Mediolan najlepiej kupić przez strony operatorów: OrioShuttle lub Terravision
 • Bilety kolejowe Bergamo - Mediolan rezerwować przez Trenitalia

Kupując online macie pewność miejsca i atrakcyjniejszą cenę. Pamiętajcie też o bilecie powrotnym Mediolan - Bergamo. Zaplanujcie podróż, korzystając z rozkładów jazdy autobusów i pociągów między Bergamo i Mediolanem. W ten sposób sprawnie i niedrogo dostaniecie się z lotniska do miasta!

Podsumowanie

Lotnisko Bergamo-Orio al Serio to jedno z najpopularniejszych lotnisk obsługujących Mediolan. Położone jest około 50 km na północny wschód od centrum tego włoskiego miasta. Wielu podróżnych przylatuje tu tanimi liniami, aby następnie dostać się do Mediolanu. W tym artykule zebrałem praktyczne informacje na temat najlepszych sposobów na dojazd z lotniska Bergamo do Mediolanu.

Bez wątpienia najwygodniejszą i najtańszą opcją transportu między Bergamo i Mediolanem jest autobus. Kursuje co około 30 minut przez całą dobę z przystanku przy terminalu lotniska. Bilety warto kupić online na stronach operatorów. Drugą opcją jest pociąg - podróż z lotniska Bergamo do głównego dworca Mediolanu Centrale trwa około 50 minut. Bilety kolejowe można nabyć przez stronę Trenitalia.

Kolejną możliwością jest taxi, które jest najszybsze, ale i najdroższe - standardowa opłata to ok. 100-120 euro za trasę Bergamo-Mediolan. Wreszcie istnieje opcja dojazdu metrem, jednak wymaga to kilku przesiadek i zajmuje ponad 2 godziny.

Podsumowując, najlepiej wybrać autobus lub pociąg z lotniska Bergamo do Mediolanu. Pozwalają one na wygodny i tani dojazd. Pamiętajcie, by z wyprzedzeniem kupić bilety przez internet i zaplanować rozkłady jazdy tak, aby podróż przebiegła sprawnie.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Niezapomniane atrakcje Lublina - co warto zobaczyć i zwiedzić | Przewodnik
 2. Dlaczego europejskie samoloty są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek
 3. Standard rozmiarów bagażu: Bruksela wzywa linie lotnicze do porozumienia
 4. Kiedy zieje Smok Wawelski | Wszystko co musisz wiedzieć
 5. Nowy system wjazdowy i wyjazdowy Unii Europejskiej - poznaj kulisy
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Piotr Cieślak
Piotr Cieślak

Jestem dziennikarzem podróżniczym opisującym niskobudżetowe sposoby na zwiedzanie świata – pomysły na tańsze zakwaterowanie, tanie loty, ciekawe atrakcje za grosze. Podchodzę do tego z dystansem i humorem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły