Prater - najlepszy park rozrywki w Wiedniu | Co warto zobaczyć i zrobić

Prater - najlepszy park rozrywki w Wiedniu | Co warto zobaczyć i zrobić
Autor Matylda Zalewska
Matylda Zalewska26.10.2023 | 6 min.

Prater - park rozrywki w Wiedniu to jedna z największych i najstarszych atrakcji turystycznych w stolicy Austrii. To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Wiedniu. Na rozległym, liczącym sobie aż 60 hektarów terenie znajduje się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W parku można spędzić cały dzień, korzystając z licznych rollercoasterów, karuzeli, strzelnic i innych atrakcji. Nie brakuje też punktów gastronomicznych, gdzie można zjeść posiłek i odpocząć. Jedną z najsłynniejszych atrakcji jest olbrzymie koło widokowe Riesenrad, sym

Kluczowe wnioski:
  • Prater to jeden z symboli Wiednia, warto go odwiedzić.
  • Znajdziemy tam atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  • Najsłynniejszą atrakcją jest koło widokowe Riesenrad.
  • Można spędzić tam cały dzień, jest dużo atrakcji.
  • Są punkty gastronomiczne, gdzie można odpocząć.

Największy park rozrywki w Wiedniu

Prater to bez wątpienia największy i najpopularniejszy park rozrywki w Wiedniu. Rozciąga się na obszarze aż 60 hektarów, dzięki czemu znajdziemy w nim mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Już od ponad 250 lat Prater jest miejscem rekreacji i rozrywki dla mieszkańców i turystów.

Park położony jest w pięknej, zielonej części Wiednia, więc oprócz licznych atrakcji, można tu po prostu mile spędzić czas na łonie natury. Ale to właśnie atrakcje przyciągają tu najwięcej osób. Adrenalina gwarantowana!

Prater to kultowe miejsce dla każdego, kto odwiedza Wiedeń. Koniecznie trzeba tu zajrzeć, aby poczuć prawdziwy klimat tego miasta. To świetna rozrywka zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wstęp do parku jest bezpłatny, ale poszczególne atrakcje są biletowane. Bilet jednodniowy na nieograniczoną liczbę przejazdów kosztuje ok. 40 euro.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych w Praterze

W Praterze znajdziemy ogromną ilość atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci oraz dorosłych. Jest tu kilkanaście rollercoasterów, w tym najszybszy i najwyższy w Europie - Hyperion. Są karuzele dla maluchów, strzelnice, autodromy, kolejki górskie i wiele innych.

Atrakcje dla dzieci

Dla najmłodszych polecamy przejażdżki kolorowymi karuzelami w kształcie rakiet, samochodów i zwierząt. Jest też sektor ze zjeżdżalniami i placami zabaw. Starsze dzieci uwielbiają kolejki górskie dostosowane do ich wzrostu i wrażliwości. Rodzice nie muszą się martwić, że atrakcje będą zbyt ekstremalne.

W Praterze znajduje się również cały sektor poświęcony Myszce Miki, z licznymi atrakcjami i zabawami związanymi z tym kultowym misiem. To świetne miejsce dla najmłodszych fanów Myszki Miki.

Atrakcje dla dorosłych

Dorośli również znajdą tu coś dla siebie. Przede wszystkim są to liczne, ekscytujące kolejki górskie. Do najsłynniejszych należą Hyperion, Posejdon, Blue Fire Megacoaster, Wilde Maus. Są to rollercoastery osiągające prędkość nawet 100 km/h i wysokość 60 metrów. Gwarantują niezapomniane wrażenia.

Oprócz kolejek górskich, dorośli mogą skorzystać ze strzelnic, autodromu czy telekineticznej wieży Up&Down. W parku jest też lunapark z tradycyjnymi grami i atrakcjami. Nuda nie grozi!

Czytaj więcej: Atrakcje i zwiedzanie Wiednia | Top 15 najlepszych atrakcji 2023

Kolejka Riesenrad - symbol Wiednia

Jedną z najsłynniejszych atrakcji Prateru, rozpoznawalną na całym świecie, jest olbrzymie koło widokowe Riesenrad. Ma aż 64 metry wysokości i początki jego historii sięgają 1897 roku, kiedy to zostało otwarte z okazji 50-lecia panowania cesarza Franciszka Józefa I.

Koło widokowe stało się jednym z symboli Wiednia i prawdziwą ikoną parku rozrywki Prater. Z jego szczytu można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Jazda Riesenradem zajmuje około 20 minut i zdecydowanie warto skorzystać z tej atrakcji, aby poczuć klimat starego Wiednia.

Riesenrad pojawia się w wielu filmach, teledyskach i grafikach kojarzących się z Wiedniem. To musisz zaliczyć! Obok koła znajduje się lunapark i liczne punkty gastronomiczne. Można tu odpocząć po całym dniu atrakcji w parku.

Zwierzęta i ogród zoologiczny

Prater - najlepszy park rozrywki w Wiedniu | Co warto zobaczyć i zrobić

W północnej części Prateru położony jest ogród zoologiczny, w którym mieszka ponad 700 zwierząt reprezentujących 140 gatunków. Zwiedzanie zoo to świetna alternatywa po całym dniu korzystania z atrakcji.

W ogrodzie zobaczymy m.in. misie, małpy, flamingi, żyrafy, nosorożce, a nawet pandę syberyjską. Jest tu też mięsożerny ptak kondor andyjski. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także codzienne pokazy zwierząt, podczas których można zobaczyć np. tresowane foki czy papugi.

Oprócz zwierząt, w ogrodzie zoologicznym znajdują się place zabaw, labirynty i inne atrakcje dla dzieci. Można tu spędzić kilka godzin, odpoczywając od miejskiego zgiełku.

Restauracje i punkty gastronomiczne

Przy tak ogromnej ilości wrażeń i atrakcji, jakie oferuje Prater, trzeba pamiętać o posileniu się i odpoczynku. Na terenie parku znajduje się wiele punktów gastronomicznych - od tradycyjnych restauracji po szybką przekąskę.

Wzdłuż głównej alei rozlokowane są liczne stragany z fast foodami - hamburgerami, frytkami, hot dogami i lodami. Większe restauracje serwują dania kuchni wiedeńskiej, włoskiej czy azjatyckiej. Są też punkty z tradycyjnymi austrackimi przekąskami.

Warto skorzystać z urokliwych letnich ogródków na świeżym powietrzu, aby w spokoju zjeść i odpocząć po intensywnym zwiedzaniu. Do wyboru mamy knajpki i eleganckie restauracje. Nie zabraknie też kawiarni, lodziarni i punktów z przekąskami dla najmłodszych.

Rozrywka i atrakcje dla całej rodziny

Prater to idealne miejsce, aby spędzić czas w rodzinnym gronie. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tu coś dla siebie. Rollercoastery, karuzele, gry i zabawy zapewnią świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia.

Park gwarantuje emocje i adrenalinę, ale też pozwala odpocząć w zielonej, spokojnej scenerii. Można tu przyjść na kilka godzin, ale również spędzić cały dzień. Bilet na nieograniczoną liczbę atrakcji kosztuje ok. 40 euro, więc rozrywka nie nadszarpie zbytnio budżetu.

Prater to kultowe miejsce, które trzeba zobaczyć będąc w Wiedniu. Zabierz tu swoją rodzinę, a na pewno wszyscy będą zachwyceni! To świetny pomysł na weekendowy wypad z dziećmi lub wakacyjną przygodę. Wspólna zabawa gwarantowana!

Podsumowanie

Prater to największy i najsłynniejszy park rozrywki w Wiedniu. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy turysta odwiedzający Wiedeń koniecznie powinien zajrzeć do Prateru.

Największą atrakcją jest olbrzymie koło widokowe Riesenrad - jeden z symboli Wiednia. W parku nie brakuje też ekscytujących rollercoasterów, karuzeli, strzelnic i innych atrakcji.

Można tu spędzić cały dzień, korzystając z rozrywek i odpoczywając w punktach gastronomicznych. Prater to świetna propozycja na rodzinny wypad ze względu na ilość atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Podsumowując, Prater to kultowe miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić będąc na wycieczce w Wiedniu. Gwarantuje świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia.

5 Podobnych Artykułów

  1. Niezapomniane atrakcje Lublina - co warto zobaczyć i zwiedzić | Przewodnik
  2. Lizbona: Sekrety centrum, których z pewnością jeszcze nie poznałeś!
  3. Jak kupić bilety do Koloseum w Rzymie? Nasze porady i informacje
  4. Prawa konsumenckie w przypadku odwołanego lotu: co Ci się należy
  5. Ten kraj Ameryki Południowej wprowadza wizę dla cyfrowych nomadów - tropikalne lasy i szlaki Inków czekają
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Matylda Zalewska
Matylda Zalewska

Jestem doświadczoną dziennikarką podróżniczą, która zwiedziła prawie cały świat. Dzielę się garściami praktycznych porad i sprawdzonych rozwiązań, ułatwiających organizację wyjazdów. Opisuję najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne w różnych zakątkach naszego globu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły