Słowacki Raj - cennik biletów, parkingu i przewodnika

Słowacki Raj - cennik biletów, parkingu i przewodnika
Autor Stefania Gajewska
Stefania Gajewska26.10.2023 | 6 min.

Słowacki Raj - cennik to przewodnik po aktualnych opłatach obowiązujących na terenie tego pięknego parku narodowego. Dowiesz się z niego, ile kosztują bilety wstępu, opłaty parkingowe, a także usługi przewodników. Znajdziesz tu także informacje o zniżkach i innych dodatkowych opłatach. Pozwoli Ci to lepiej zaplanować swój budżet przed wycieczką i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek finansowych. Zapraszam do lektury!

Kluczowe wnioski:
 • Bilety wstępu do parku kosztują od 1 do 4 euro w zależności od ich rodzaju.
 • W parku obowiązują opłaty parkingowe w wysokości od 2 do 5 euro za dzień.
 • Przewodnicy pobierają od 80 do 150 euro za całodniową wycieczkę.
 • Są dostępne zniżki np. dla dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych.
 • Niektóre atrakcje, jak rejs łódką, wiążą się z dodatkowymi opłatami.

Słowacki Raj - ile kosztują bilety?

Cennik biletów wstępu do Słowackiego Raju jest dość zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj biletu chcemy kupić.

Podstawowy bilet normalny dla osoby dorosłej to koszt 4 euro. Dzieci od 6 do 15 lat zapłacą 2 euro, a dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo. Osoby powyżej 70 roku życia również mają zniżkę 50% i płacą 2 euro za bilet.

Można kupić także tańszy bilet ulgowy, który kosztuje 1 euro. Jest on przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, studentów oraz emerytów i rencistów (po okazaniu legitymacji).

Rodzaje biletów

Oprócz standardowego biletu wstępu, w Słowackim Raju można wybrać:

 • bilet 7-dniowy za 10 euro
 • bilet sezonowy za 60 euro

Warto rozważyć te opcje, jeśli planujemy dłuższy pobyt i zwiedzanie parku przez kilka kolejnych dni. Pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Słowacki Raj - opłaty parkingowe

Korzystanie z parkingów na terenie Słowackiego Raju wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty. Jest ona pobierana bez względu na to, czy przyjechaliśmy samochodem osobowym, camperem czy autokarem.

Parkingi zlokalizowane są przy ważniejszych punktach startowych szlaków turystycznych. Opłaty dziennych za postój wahają się od 2 do 5 euro w zależności od lokalizacji. Nie ma zniżek na bilety parkingowe.

Płatne parkingi znajdują się m.in. w miejscowościach:

 • Čingov - 5 euro
 • Podlesok - 3 euro
 • Dobšinská Ice Cave - 2 euro

Warto mieć odliczoną gotówkę, ponieważ opłaty pobierane są bezpośrednio przez obsługę parkingu po przyjeździe.

Czytaj więcej: Wyspa Tropikalna Berlin - Najlepsza Przygoda w Niemczech

Słowacki Raj - cennik przewodników

Osoby, które chcą zwiedzić Słowacki Raj z licencjonowanym przewodnikiem, muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami wynajęcia jego usług. Ile dokładnie kosztuje wycieczka z przewodnikiem?

Przeciętne stawki za całodniową wycieczkę z przewodnikiem po Słowackim Raju to około 80-150 euro w zależności od trasy i liczby osób w grupie. Im więcej osób, tym koszt przypadający na jedną osobę jest niższy.

Liczba osób w grupie Cena za osobę
1 osoba 120-150 euro
2-5 osób 100-120 euro
6-10 osób 80-100 euro

Do ceny trzeba doliczyć ewentualne bilety wstępu do atrakcji i koszty transportu przewodnika. Warto to sprawdzić przy umawianiu wycieczki.

Słowacki Raj - zniżki na bilety wstępu

Słowacki Raj - cennik biletów, parkingu i przewodnika

Ceny biletów wstępu do Słowackiego Raju są umiarkowane, jednak osoby należące do wybranych grup mogą liczyć na zniżki. Dla kogo przewidziano ulgowe bilety?

Przede wszystkim skorzystają dzieci i młodzież od 6 do 15 lat, które płacą połowę ceny biletu normalnego, czyli 2 euro zamiast 4 euro.

Taką samą zniżkę mają emeryci i renciści po okazaniu legitymacji. Natomiast osoby niepełnosprawne płacą tylko 1 euro za bilet ulgowy.

Warto pamiętać, że zniżki nie dotyczą biletów parkingowych - tu obowiązują jednolite stawki.

Słowacki Raj - dodatkowe opłaty

Oprócz standardowych biletów wstępu i opłat parkingowych, w Słowackim Raju pobierane są także inne, mniej oczywiste opłaty. Za co jeszcze trzeba zapłacić, zwiedzając park?

Dodatkowo płaci się za:

 • Rejs łódką po jeziorze - ok. 5 euro
 • Wjazd kolejką linową na szczyt - ok. 7 euro (w górę i w dół)
 • Wynajęcie roweru - od 10 euro za dzień
 • Zwiedzanie "suchej" jaskini - bilet od 2 euro

Warto mieć gotówkę lub kartę płatniczą, aby móc spontanicznie skorzystać z tych atrakcji podczas zwiedzania parku.

Słowacki Raj - gdzie kupić bilety?

Gdzie najlepiej kupić bilety wstępu, aby zwiedzić Słowacki Raj? Są ku temu trzy główne opcje:

 • Online - na oficjalnej stronie parku
 • W punktach informacji turystycznej na miejscu
 • Bezpośrednio przy wejściu do parku

Zakup przez internet zwykle wiąże się z najmniejszymi kolejkami. Sprawdzi się, jeśli zależy nam na oszczędności czasu. Natomiast kupując na miejscu, mamy pewność, że bilety są oryginalne i aktualne.

Niezależnie od wybranej opcji, koniecznie trzeba sprawdzić godziny otwarcia punków sprzedaży, aby uniknąć rozczarowania.

Planując wycieczkę do Słowackiego Raju, warto zapoznać się z aktualnym cennikiem opłat. Pozwoli to trafnie oszacować budżet i spokojnie cieszyć się zwiedzaniem tego pięknego parku narodowego.

Podsumowanie

Zwiedzanie Słowackiego Raju to świetna przygoda, ale warto zawczasu zapoznać się z obowiązującym tam cennikiem. Dowiemy się z niego, jakie są koszty biletów wstępu, opłaty za parkowanie i wynajęcie przewodnika. To pozwoli lepiej zaplanować budżet na wycieczkę.

Standardowy bilet normalny kosztuje 4 euro, ale są też tańsze bilety ulgowe np. dla dzieci i seniorów. Parkingi są płatne, za dzień postoju trzeba zapłacić od 2 do 5 euro. Skorzystanie z usług licencjonowanego przewodnika to wydatek rzędu 80-150 euro w zależności od wielkości grupy.

Oprócz tego, na terenie parku pobiera się opłaty za rejs łódką, wjazd kolejką linową czy wynajęcie roweru. Warto mieć ze sobą gotówkę lub kartę. Na szczęście przy planowaniu podróży cennik Słowackiego Raju nie powinien nas zaskoczyć.

Zapoznanie się z nim pozwoli spokojnie cieszyć się wszystkimi atrakcjami tego niezwykłego parku narodowego bez stresu o finanse. Gorąco polecam lekturę przed wyjazdem!

Najczęściej zadawane pytania

Bilety normalne dla osoby dorosłej kosztują 4 euro. Dzieci od 6 do 15 lat płacą 2 euro, a do 6 roku życia wchodzą za darmo. Osoby starsze po 70 roku życia również mają bilety ulgowe po 2 euro. Tańsze bilety za 1 euro przysługują niepełnosprawnym, studentom i emerytom.

Za parkowanie przy głównych punktach startowych szlaków turystycznych pobierane są opłaty od 2 do 5 euro za dzień postoju. Nie ma zniżek na parkingi. Płatne parkingi znajdują się m.in. w Čingovie, Podlesoku czy przy jaskini Dobšinskiej.

Przewodnicy pobierają od 80 do 150 euro za całodniową wycieczkę w zależności od liczebności grupy. Im więcej osób, tym koszt na osobę jest niższy. Do tego trzeba doliczyć opłaty za bilety wstępu i transport.

Zniżki przysługują dzieciom i młodzieży od 6 do 15 lat (50%), emerytom i rencistom (50%) oraz osobom niepełnosprawnym. Mają one obniżone ceny biletów w porównaniu do ceny normalnej.

Dodatkowo płaci się za rejs łódką, wjazd kolejką linową, wynajęcie roweru czy zwiedzanie "suchej" jaskini. Ceny zaczynają się od ok. 2 euro za osobę. Warto mieć ze sobą gotówkę lub kartę.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Niezapomniane atrakcje Lublina - co warto zobaczyć i zwiedzić | Przewodnik
 2. Dlaczego europejskie samoloty są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek
 3. Standard rozmiarów bagażu: Bruksela wzywa linie lotnicze do porozumienia
 4. Nafplio - magiczne miasteczko i warta odwiedzin stolica pierwszego greckiego królestwa
 5. Nowy system wjazdowy i wyjazdowy Unii Europejskiej - poznaj kulisy
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Stefania Gajewska
Stefania Gajewska

Jestem dziennikarką podróżniczą, która kocha podróżować i poznawać nowe kultury. Z entuzjazmem dzielę się wrażeniami z moich wojaży - zarówno tych egzotycznych, jak i po Polsce. Staram się zarażać czytelników pasją do odkrywania świata. Piszę ciepło i z humorem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły