Nowy system wiz dla Hindusów otwiera drzwi do Europy

Nowy system wiz dla Hindusów otwiera drzwi do Europy
Autor Aleks Mazur
Aleks Mazur14.05.2024 | 3 min.

Masz w planach podróż do Europy? Nowy system wiz dla Hindusów otwiera drzwi do Europy. Unia Europejska ogłosiła zmiany w zasadach wydawania wiz Schengen, które ułatwią Hindusom częstsze odwiedzanie państw członkowskich. Nowe przepisy wprowadzają system "kaskadowy", umożliwiający uzyskanie wizy wielokrotnego wjazdu ważnej przez dwa lata, a następnie pięcioletnią wizę dla częstych podróżnych.

Łatwiejsze zasady otrzymywania wiz do Europy dla Hindusów

Unia Europejska wprowadza nowe ułatwienia w procedurze otrzymywania wiz Schengen dla obywateli Indii. Zgodnie z niedawnymi zmianami, części podróżnicy z Indii będą mogli ubiegać się o wizy wielokrotnego wjazdu ważne nawet przez pięć lat. To ogromna wygoda dla hinduskich turystów, którzy regularnie odwiedzają Europę.

Nowy system "kaskadowy" umożliwia uzyskanie dwuletniej wizy wielokrotnego wjazdu po dwóch podróżach do strefy Schengen w ciągu ostatnich trzech lat. Następnie, przy ważności paszportu, można starać się o wizę pięcioletnią. To znaczące ułatwienie procedur dla hinduskich podróżnych do Europy.

Zmiana przepisów wzmacnia partnerstwo między Unią Europejską a Indiami oraz ułatwia współpracę w zakresie polityki migracyjnej. Wiza Schengen uprawnia do łącznego 180-dniowego pobytu w ciągu roku, dzięki czemu podróżowanie Hindusów do Europy staje się bardziej komfortowe.

Niemcy i Belgia otwierają się na wykwalifikowanych migrantów

Poza turystyką, nowe przepisy ułatwiają także pracę Hindusów w Europie. Kraje takie jak Niemcy i Belgia uruchomiły programy ułatwiające zatrudnianie wykwalifikowanych obcokrajowców w dziedzinach, w których brakuje rąk do pracy.

Niemcy zreformowały niedawno Akt o Wykwalifikowanej Imigracji, wprowadzając "kartę szans" - system punktowy biorący pod uwagę kwalifikacje, doświadczenie, wiek oraz znajomość języka niemieckiego. Ułatwia to zatrudnienie Hindusów w deficytowych zawodach, takich jak informatyka, opieka medyczna czy rzemiosło.

Z kolei Belgia aktywnie poszukuje zagranicznych pracowników o określonych umiejętnościach. Hinduscy specjaliści mają zatem większe szanse na otrzymanie pozwolenia na pracę w Europie.

  • Unia Europejska uprościła zasady otrzymywania wiz Schengen dla obywateli Indii.
  • Wprowadzono "system kaskadowy" umożliwiający uzyskanie wiz wieloletnich.
  • Niemcy i Belgia ułatwiają pracę wykwalifikowanych Hindusów w Europie.

Nowe regulacje nie tylko zachęcają Hindusów do częstszych podróży turystycznych, ale także stwarzają większe możliwości na europejskim rynku pracy. Dzięki temu obywatele Indii mają szansę na pracę w rozwiniętych gospodarkach Starego Kontynentu.

Najczęściej zadawane pytania

O dwuletnią wizę wielokrotnego wjazdu mogą się ubiegać hinduscy obywatele, którzy w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej dwa razy skorzystali z wizy Schengen. Następnie, przy ważności paszportu, możliwe jest otrzymanie wizy pięcioletniej.

Wiza wielokrotnego wjazdu umożliwia wielokrotne przekraczanie granic strefy Schengen w okresie jej ważności. Łączny czas przebywania w obszarze Schengen nie może jednak przekroczyć 180 dni w ciągu roku.

Nie, wiza Schengen jest przeznaczona wyłącznie do celów turystycznych i nie uprawnia do podjęcia legalnej pracy. Aby pracować w UE, konieczne jest uzyskanie stosownego pozwolenia na pracę od danego kraju członkowskiego.

Niemcy i Belgia wprowadziły programy ułatwiające zatrudnianie wykwalifikowanych obcokrajowców, w tym Hindusów. Niemcy przyjęły system "karty szans", a Belgia aktywnie poszukuje pracowników o określonych umiejętnościach.

Tak, nowe regulacje dotyczące wiz wieloletnich dla Hindusów weszły w życie w kwietniu 2024 roku. Od tego czasu można ubiegać się o wizy dwu- i pięcioletnie według nowych, uproszczonych zasad.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Niezapomniane atrakcje Lublina - co warto zobaczyć i zwiedzić | Przewodnik
  2. Malaysia moze wznowic poszukiwania lotu mh370 po 10 latach
  3. Jak zwiększyć CTR? Cenne wskazówki dla czytelników portalu newsowego
  4. Nafplio - magiczne miasteczko i warta odwiedzin stolica pierwszego greckiego królestwa
  5. Czy marihuana wciąż jest legalna w Tajlandii? Niespodziewany zwrot akcji
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Aleks Mazur
Aleks Mazur

Jestem doświadczonym dziennikarzem podróżniczym specjalizującym się w turystyce miejskiej. Dzielę się wskazówkami, jak najlepiej zaplanować pobyt w europejskich stolicach i skorzystać z najważniejszych atrakcji. Cenię praktyczne informacje przekazane prostym językiem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły