Miejsca w Europie, w których najczęściej okradają turystów

Miejsca w Europie, w których najczęściej okradają turystów
Autor Matylda Zalewska
Matylda Zalewska21.05.2024 | 4 min.

Wakacje w Europie zwykle kojarzą się z niezapomnianymi przygodami i pięknymi widokami. Jednak niestety, popularne miejsca turystyczne przyciągają również złodziei kieszonkowych. Nowe badanie przeprowadzone przez brytyjską firmę ubezpieczeniową QuoteZone ujawniło, że w wielu europejskich krajach, zwłaszcza we Włoszech, Francji i Hiszpanii, istnieje wysokie ryzyko okradzenia podczas zwiedzania atrakcji. Przed planowaniem najbliższych wakacji, warto zapoznać się z listą najbardziej niebezpiecznych obszarów i zastosować środki ostrożności.

Włochy - najgorsza kradzieżowa stolica Europy

Pickpocketing hotspots in europe są niestety bardzo popularne we Włoszech. Według badań przeprowadzonych przez brytyjską firmę ubezpieczeniową QuoteZone, Włochy zajmują pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby kradzieży dokonywanych na turystach. Aż 478 na milion odwiedzających pada ofiarą złodziei w najsłynniejszych atrakcjach tego kraju.

Jednym z najgorszych miejsc jest fontanna di Trevi w Rzymie. Ta XVIII-wieczna budowla architektoniczna przyciąga rocznie ponad milion odwiedzających, a tłumy turystów tworzą doskonałe warunki dla european tourist pickpockets. Oprócz fontanny, do niebezpiecznych miejsc w Wiecznym Mieście należą również Koloseum, Panteon, a także Katedra w Mediolanie i Galleria dell'Accademia we Florencji.

Złodzieje kieszonkowi czekają na turystów zarówno w zatłoczonych miejscach publicznych, jak i przy popularnych atrakcjach turystycznych. Warto zachować european travel safety i szczególną czujność, aby cieszyć się włoskimi wakacjami bez niemiłych niespodzianek.

  • Trzymaj portfel i dokumenty w bezpiecznym miejscu
  • Uważaj na tłumy i kieszonkowców
  • Nie zostawiaj bagażu bez opieki

Francja z wysokim ryzykiem kradzieży - czujność obowiązkowa

Europe's worst pickpocket spots obejmują nie tylko Włochy, ale także Francję, a zwłaszcza Paryż. W stolicy tego kraju odnotowano aż 251 przypadków kradzieży na milion odwiedzających. Tourist scams in europe są szczególnie popularne w okolicach słynnej wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego, katedry Notre Dame oraz muzeów Luwru i Orsay.

Ze względu na organizację Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku, Paryż przyciągnie w nadchodzącym sezonie turystów jeszcze więcej niż zwykle. European theft targets mogą pojawić się nie tylko wśród zagranicznych gości, ale także wśród samych Francuzów. Obowiązkowa będzie zatem czujność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ważne jest, aby w trakcie zwiedzania stolicy Francji uważnie trzymać swoje bagaże i portfele. Warto również zaopatrzyć się w bezpieczną torbę na szyję lub portfel do przypięcia pod ubranie. W ten sposób european travel safety zostanie zachowana, a wycieczka po Paryżu będzie niezapomnianą przygodą.

Czytaj więcej: Berlin prezentuje plany zrównoważonego pociągu magnetycznego. Jak to będzie działać?

Hiszpania i Niemcy pełne złodziei kieszonkowych

Zdjęcie Miejsca w Europie, w których najczęściej okradają turystów

Nieco mniejsze, ale wciąż zauważalne ryzyko kradzieży dotyczy takich krajów europejskich jak Hiszpania i Niemcy. W obu tych państwach odnotowano po 111 przypadków na milion turystów. Pickpocketing hotspots in europe to przede wszystkim duże miasta i popularne atrakcje turystyczne.

W Hiszpanii najbardziej niebezpieczną dzielnicą jest słynna Las Ramblas w Barcelonie. Ta zatłoczona ulica przyciąga zarówno oglądających występy ulicznych artystów, jak i european tourist pickpockets korzystających z okazji. Również Plac Maior w Madrycie, Alhambra w Granadzie czy Sagrada Familia w Barcelonie to europe's worst pickpocket spots.

Z kolei w Niemczech szczególną uwagę należy zachować w Berlinie. Brama Brandenburska, Reichstag, Galeria Wschodnia i Pomnik Pomordowanych Żydów to miejsca szczególnie narażone na tourist scams in europe. Również monachijski Marienplatz figuruje na mapie kradzieży kieszonkowych w tym kraju.

Bez względu na to, który kraj europejski wybierzesz na swoje wakacje, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachować czujność. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych sytuacji i w pełni rozkoszować się urokami podróżowania.

5 Podobnych Artykułów

  1. Niezapomniane atrakcje Lublina - co warto zobaczyć i zwiedzić | Przewodnik
  2. Lizbona: Sekrety centrum, których z pewnością jeszcze nie poznałeś!
  3. Jak kupić bilety do Koloseum w Rzymie? Nasze porady i informacje
  4. Dlaczego europejskie samoloty są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek
  5. Standard rozmiarów bagażu: Bruksela wzywa linie lotnicze do porozumienia
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Matylda Zalewska
Matylda Zalewska

Jestem doświadczoną dziennikarką podróżniczą, która zwiedziła prawie cały świat. Dzielę się garściami praktycznych porad i sprawdzonych rozwiązań, ułatwiających organizację wyjazdów. Opisuję najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne w różnych zakątkach naszego globu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły