Kafejki ze świniami w Japonii: Gdzie je znajdziesz i na ile wyjdzie ci taki wypad? Czy to etyczne?

Kafejki ze świniami w Japonii: Gdzie je znajdziesz i na ile wyjdzie ci taki wypad? Czy to etyczne?
Autor Piotr Cieślak
Piotr Cieślak12.02.2024 | 6 min.

Kafejki ze świniami w Japonii to najnowszy szał, który przyciąga turystów. Te zaskakująco ciche, schludne i towarzyskie zwierzęta wprowadzają uśmiech na twarze ludzi w tokijskiej Mipig Café. Można je znaleźć w kilku miastach Japonii, a pierwsza taka kafejka powstała w Tokio w 2019 roku. Wizyta kosztuje około 2200 jenów za pierwsze 30 minut. W kafejkach można spotkać mikroświnie, rasę karłowatych świń, które nawet jako dorosłe nie są większe od corgi. Czy jednak podobne miejsca, gdzie zwierzęta są „narzędziem” do zarabiania pieniędzy, są etyczne? To wciąż budzi kontrowersje.

Gdzie znajdziesz kafejki ze świniami w Japonii?

Kafejki ze świniami w Japonii zyskują coraz większą popularność w ostatnich latach. Pierwsza tego typu kafejka otworzyła się w Tokio w 2019 roku, a obecnie działa ich już kilkanaście w całym kraju. Można je znaleźć między innymi w takich miastach jak:

  • Tokio - tutaj znajduje się kultowa Mipig Café w dzielnicy Harajuku.
  • Hokkaido - na północnej, głównej wyspie Japonii.
  • Fukuoka - na południowej wyspie Kiusiu.

Tokio jest uważane za główną stolicę tych kafejek. Dwie kolejne mają powstać w tym mieście do końca 2024 roku. Kafejki ze świniami w Japonii zdobyły popularność dzięki mediom społecznościowym, gdzie zamieszczane były zdjęcia uroczych zwierzaków. Stały się atrakcją turystyczną, którą odwiedzają turyści z całego świata.

Ile kosztuje wizyta w kafejce ze świniami?

Wizyta w kafejce ze świniami w Japonii to przyjemność, która jednak niestety kosztuje. Za pierwsze 30 minut przebywania w towarzystwie świń trzeba zapłacić około 2200 jenów, czyli w przeliczeniu około 80 złotych. Jest to dość wysoka cena, biorąc pod uwagę krótki czas wizyty.

Niemniej, dla wielu turystów taka atrakcja jest warta swojej ceny. Zwłaszcza, że oprócz zabawy ze świniami można zrobić sobie z nimi urocze zdjęcia, które później z powodzeniem można wrzucić na Instagram lub Facebooka.

Jak dokonać rezerwacji?

Ze względu na duże zainteresowanie, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu wizyty w kafejce. Można ją zrobić przez internet lub telefonicznie. Warto pamiętać, że w weekendy i święta kafejki są oblegane przez turystów.

Czytaj więcej: Standard rozmiarów bagażu: Bruksela wzywa linie lotnicze do porozumienia

Jakie rasy świń można spotkać w kafejkach?

W kafejkach ze świniami w Japonii spotkać można przede wszystkim świnie rasy mikroświnie. Jest to karłowata rasa świń, która nawet po osiągnięciu dorosłości nie dorasta do rozmiarów większych niż pies rasy corgi. Dorosłe mikroświnie ważą zaledwie około 15-25 kg.

Mikroświnie cechują się łagodnym i przyjaznym charakterem, przez co nadają się na zwierzęta towarzyszące w kafejkach. Uwielbiają towarzystwo ludzi i chętnie się przytulają. W kafejkach można spotkać zarówno dorosłe, jak i urocze małe prosięta.

Jak duże są świnie z kafejek w Japonii?

Kafejki ze świniami w Japonii: Gdzie je znajdziesz i na ile wyjdzie ci taki wypad? Czy to etyczne?

Jak już wspomniano, w japońskich kafejkach spotykamy przede wszystkim mikroświnie, które są rasą karłowatą. Ich wzrost wynosi zaledwie ok. 30 cm w kłębie. Nawet dorosłe osobniki nie dorastają do rozmiarów większych niż mały pies.

Dla porównania, dorosłe domowe świnki wietnamskie osiągają wzrost ok. 60 cm i wagę do 30 kg. Mikroświnie z japońskich kafejek są więc znacznie mniejsze.

Małe rozmiary tych świnek sprawiają, że można je bez problemu wziąć na kolana i się z nimi przytulać. To z pewnością jest ogromna zaleta tych kafejek.

Czy zwiedzanie kafejek ze zwierzętami w Japonii jest etyczne?

Kafejki ze zwierzętami w Japonii, w tym popularne ostatnio kafejki ze świniami, budzą kontrowersje natury etycznej. Przeciwnicy takich miejsc argumentują, że zwierzęta są w nich traktowane jak produkty, a ich dobrostan schodzi na dalszy plan.

„Zwierzęta stały się narzędziami do zarabiania pieniędzy” - mówi Sachiko Azuma, działaczka na rzecz praw zwierząt.

Z drugiej strony, zwolennicy kafejek twierdzą, że zwierzęta są w nich dobrze traktowane i opiekowane. Bywalcy podkreślają też, że ich wizyty służą nie tylko zabawie, ale też niosą ze sobą pewne korzyści.

Jakie korzyści niesie zwiedzanie kafejek ze zwierzętami?

Mimo kontrowersji, wizyty w kafejkach ze zwierzętami mogą przynosić pewne korzyści dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Przebywanie w otoczeniu zwierząt i interakcja z nimi może między innymi:

Co więcej, kafejki ze zwierzętami mogą pełnić pozytywną rolę edukacyjną, uczyć troski o zwierzęta i zwiększać świadomość ich potrzeb. Jednak kwestie etycznego traktowania zwierząt w takich miejscach wciąż pozostają kontrowersyjne i wymagają dalszej debaty. Niezależnie od tego, kafejki ze świniami w Japonii są obecnie jedną z większych atrakcji turystycznych i przyciągają rzesze zwiedzających. Dla wielu osób jest to niecodzienna i wyjątkowa rozrywka, choć dość kosztowna. Czas pokaże, czy popularność tych miejsc będzie nadal rosła, czy może z czasem zaczną tracić klientów.

Podsumowanie

Kafejki ze świniami to najnowszy trend wśród nietypowych kafejek ze zwierzętami w Japonii. Te urocze miejsca przyciągają rzesze turystów, dając im szansę na zabawę i przytulanie się do świnek. Pierwsza kafejka powstała w Tokio w 2019 roku. Obecnie działa ich kilkanaście w całym kraju. Wizyta kosztuje około 80 zł za 30 minut. W kafejkach spotkać można głównie mikroświnie - karłowatą rasę idealną do kontaktów z ludźmi. Mimo rosnącej popularności, kafejki ze zwierzętami budzą kontrowersje natury etycznej dotyczącej wykorzystywania zwierząt. Niemniej, dla wielu gości jest to niezwykłe i relaksujące doświadczenie.

Podsumowując, kafejki ze świniami to hit w Japonii, chociaż nie brak wątpliwości co do ich etyczności. Zwierzęta z pewnością przynoszą radość odwiedzającym, ale ważne jest też zadbanie o ich dobrostan. Pogodzenie tych dwóch kwestii to wyzwanie dla tego typu miejsc.

5 Podobnych Artykułów

  1. Niezapomniane atrakcje Lublina - co warto zobaczyć i zwiedzić | Przewodnik
  2. Lizbona: Sekrety centrum, których z pewnością jeszcze nie poznałeś!
  3. Jak kupić bilety do Koloseum w Rzymie? Nasze porady i informacje
  4. Prawa konsumenckie w przypadku odwołanego lotu: co Ci się należy
  5. Standard rozmiarów bagażu: Bruksela wzywa linie lotnicze do porozumienia
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Piotr Cieślak
Piotr Cieślak

Jestem dziennikarzem podróżniczym opisującym niskobudżetowe sposoby na zwiedzanie świata – pomysły na tańsze zakwaterowanie, tanie loty, ciekawe atrakcje za grosze. Podchodzę do tego z dystansem i humorem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły