Diabelski Młyn w Londynie - Wysokość, Bilety, Zwiedzanie

Diabelski Młyn w Londynie - Wysokość, Bilety, Zwiedzanie
Autor Aleks Mazur
Aleks Mazur26.10.2023 | 6 min.

Diabelski Młyn w Londynie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych brytyjskiej stolicy. Ogromne koło widokowe znajdujące się nad Tamizą jest nie tylko fantastycznym punktem widokowym, ale także prawdziwym symbolem Londynu, rozpoznawalnym na całym świecie. W niniejszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Diabelskiego Młyna - jego wysokości i rozmiarów, cen biletów, opcji zwiedzania z przewodnikiem lub na własną rękę. Zapraszamy do lektury!

Kluczowe wnioski:
  • Diabelski Młyn w Londynie ma imponującą wysokość ponad 135 metrów.
  • Bilety na przejażdżkę Diabelskim Młynem można kupić w kasach lub przez internet.
  • Zwiedzanie z audioprzewodnikiem pozwala poznać wiele ciekawostek.
  • Możliwe jest również zwiedzanie Diabelskiego Młyna na własną rękę.
  • Diabelski Młyn to prawdziwy symbol Londynu, rozpoznawalny na całym świecie.

Oryginalny Diabelski Młyn w Londynie

Diabelski Młyn w Londynie, zwany również London Eye, to jedna z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych brytyjskiej stolicy. Ogromne koło widokowe znajdujące się nad rzeką Tamizą przyciąga rokrocznie miliony turystów z całego świata. Diabelski Młyn stał się prawdziwym symbolem Londynu, tak samo rozpoznawalnym jak Big Ben czy Tower Bridge.

Budowa Diabelskiego Młyna została ukończona w 2000 roku z okazji obchodów millenium. Od razu stał się on najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. Mierząc 135 metrów wysokości, Diabelski Młyn góruje nad londyńskim krajobrazem i zapewnia niezapomniane widoki na miasto.

Diabelski Młyn składa się z olbrzymiego koła o średnicy 120 metrów, które obraca się powoli, umożliwiając zwiedzającym podziwianie panoramy Londynu. W 32 zamkniętych kapsułach może jednorazowo pomieścić się 800 osób. Pełen obrót Diabelskiego Młyna trwa około 30 minut.

Najwyższe koło widokowe w Europie

W momencie otwarcia w 2000 roku Diabelski Młyn był najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. Do dziś pozostaje najwyższym kołem widokowym w Europie. Wyprzedza pod tym względem między innymi słynne London Eye w Wiedniu (120 m) czy Koło Widokowe w Berlinie (120 m).

Ogromne rozmiary Diabelskiego Młyna robią ogromne wrażenie. Jego konstrukcja waży około 2000 ton, a stalowy maszt centralny ma grubość aż 23 metrów. Nic więc dziwnego, że Diabelski Młyn stał się jedną z największych atrakcji Londynu i całej Wielkiej Brytanii.

Bilety i ceny w Diabelskim Młynie

Bilety na przejażdżkę Diabelskim Młynem można kupić bezpośrednio w kasach przy wejściu lub zarezerwować online na oficjalnej stronie internetowej. Ceny biletów uzależnione są od pory dnia i sezonu - im wcześniejsza rezerwacja, tym niższa cena.

Standardowy bilet normalny kosztuje około 30 funtów. Dostępne są również bilety rodzinne, grupowe oraz specjalne oferty dla dzieci i seniorów. Bilety VIP zapewniają dostęp do kapsuły z szampanem i przekąskami.

Kupując bilety przez internet, warto szukać kodów rabatowych i promocji. Często można w ten sposób nabyć bilety nawet o 20-30% taniej. Bilety na późne godziny wieczorne są również tańsze od standardowych.

Zakup biletów przez internet

Zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest zakup biletów na stronie internetowej Diabelskiego Młyna. Można w ten sposób uniknąć stania w kolejkach, a często również zaoszczędzić pieniądze dzięki promocjom. Bilety online gwarantują także dostęp do atrakcji o konkretnej godzinie.

Rezerwując bilety z wyprzedzeniem przez internet, warto pamiętać o sprawdzeniu pogody. Przy złej aurze widoczność z Diabelskiego Młyna jest ograniczona.

Czytaj więcej: Ceny w Londynie | Ile kosztuje jedzenie i zakwaterowanie?

Zwiedzanie Diabelskiego Młyna z przewodnikiem

Podczas jazdy Diabelskim Młynem można skorzystać z audioprzewodnika w jednym z 11 języków, w tym po polsku. Profesjonalny lektor opowiada o najważniejszych zabytkach Londynu widocznych z koła widokowego.

Dzięki temu zwiedzanie staje się o wiele ciekawsze i pozwala poznać historie najsłynniejszych budowli i miejsc brytyjskiej stolicy. Audioprzewodnik to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób zwiedzających Londyn po raz pierwszy.

Oprócz standardowego audioprzewodnika istnieje również możliwość skorzystania z usług prywatnego przewodnika, który oprowadzi po Londynie z perspektywy przejażdżki Diabelskim Młynem. Jest to oczywiście opcja dużo droższa, ale zapewnia bardzo wysoki komfort zwiedzania.

Zwiedzanie Diabelskiego Młyna na własną rękę

Diabelski Młyn w Londynie - Wysokość, Bilety, Zwiedzanie

Diabelski Młyn można oczywiście zwiedzić także bez korzystania z przewodnika czy audioprzewodnika. Wystarczy podziwiać widoki, korzystając z tablic informacyjnych i map rozmieszczonych w kapsułach.

Samodzielne zwiedzanie bez przewodnika pozwala na większą elastyczność i swobodę. Nie trzeba wtedy dostosowywać się do tempa przekazywanych informacji. Można skupić się tylko na tym, co nas interesuje.

Warto jednak pamiętać, że zwiedzanie Diabelskiego Młyna na własną rękę wymaga solidnej znajomości topografii Londynu i jego najważniejszych zabytków. Bez odpowiedniego przygotowania trudno będzie w pełni docenić wartość podziwianych z góry widoków.

Diabelski Młyn jako symbol Londynu

W ciągu nieco ponad 20 lat istnienia Diabelski Młyn na stałe wpisał się w krajobraz Londynu i zyskał status jego symbolu. Jest obecny we wszystkich folderach, przewodnikach i materiałach promujących brytyjską stolicę. Stanowi nieodłączny element panoramy miasta, rozpoznawalny na całym świecie.

Nie bez powodu Diabelski Młyn znalazł się na liście obiektów dziedzictwa UNESCO w Londynie, obok takich symboli jak Big Ben, Opactwo Westminsterskie czy Tower Bridge. Jest prawdziwą wizytówką miasta i jednym z najchętniej fotografowanych miejsc.

Przejażdżka Diabelskim Młynem to obowiązkowy punkt programu każdej wizyty w Londynie. Niezależnie od pogody, pory dnia i nocy roztaczają się stąd niezapomniane widoki na brytyjską stolicę. To doświadczenie, którego nie można przegapić odwiedzając to niezwykłe miasto.

Podsumowanie

Diabelski Młyn w Londynie, potocznie nazywany London Eye, to prawdziwa ikona brytyjskiej stolicy i jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Ogromne koło widokowe o wysokości 135 metrów zapewnia niezapomniane panoramiczne widoki na Londyn. Przejażdżka Diabelskim Młynem to obowiązkowy punkt zwiedzania, pozwalający podziwiać wszystkie najważniejsze zabytki miasta z lotu ptaka.

Bilety na Diabelski Młyn można kupić bezpośrednio w kasach lub przez internet. Ceny zależą od pory dnia i sezonu. Dodatkowo można wykupić audioprzewodnik w wielu językach, dzięki któremu zwiedzanie staje się jeszcze ciekawsze. Diabelski Młyn można oczywiście podziwiać także na własną rękę.

Przejażdżka Diabelskim Młynem trwa około 30 minut i pozwala zobaczyć najsłynniejsze miejsca Londynu jak na dłoni. To doświadczenie, którego nie może zabraknąć w programie zwiedzania brytyjskiej stolicy. Diabelski Młyn na stałe wpisał się w jej panoramę i zyskał status symbolu rozpoznawalnego na całym świecie.

Podsumowując, przejażdżka Diabelskim Młynem to obowiązkowy punkt podczas każdej wizyty w Londynie. Ogromne koło widokowe oferuje niezapomniane wrażenia i pozwala podziwiać miasto z zupełnie nowej, niecodziennej perspektywy z lotu ptaka.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Łuk Triumfalny w Paryżu - najsłynniejszy łuk w stolicy Francji
  2. Najlepsze widokowe trasy autobusowe w Wielkiej Brytanii za mniej niż €3
  3. Jak Amsterdam przyciąga turystów: kolorowe rowery, ekologiczny styl życia i różnorodność
  4. Kiedy zieje Smok Wawelski | Wszystko co musisz wiedzieć
  5. Ile kosztuje piwo w Norwegii 2023 - Aktualne ceny
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Aleks Mazur
Aleks Mazur

Jestem doświadczonym dziennikarzem podróżniczym specjalizującym się w turystyce miejskiej. Dzielę się wskazówkami, jak najlepiej zaplanować pobyt w europejskich stolicach i skorzystać z najważniejszych atrakcji. Cenię praktyczne informacje przekazane prostym językiem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły